Total Body Conditioning

TBC to jedna z odmian aerobiku. Składa się zarówno z tradycyjnych ćwiczeń aerobowych, jak i z ćwiczeń na rzeźbienie mięśni. Pierwsze wykonywane są zazwyczaj w rytm, drugie – z wykorzystaniem gum, hantli, taśm itp. Jak już sama nazwa wskazuje TBC ma za zadanie ukształtować całe ciało jednocześnie. Zajęcia rozpoczynają się od nieskomplikowanej rozgrzewki trwającej ok. 10 minut. Następnie wykonywane są ćwiczenia wzmacniające na każdą partię mięśni: ramiona, brzuch, pośladki itd.

TBC pozwala przede wszystkim wyrzeźbić ciało. Poza tym poprawia kondycję i wydolność fizyczną organizmu, a także reguluje metabolizm. Przyspiesza krążenie, dzięki czemu skóra staję się jędrniejsza i ładniejsza. Poprawia koordynację ruchową i poczucie rytmu.

Zajęcia są dla każdego z wyjątkiem kobiet w ciąży i osób mających poważne problemy z kręgosłupem.

Podstawowe informacje

Termin: środa 09:00

Czas trwania: 55 minut

Sala: duża

Limit osób: 11

Typ zajęć: wzmacnianie

Wiola Sz.

trener fitness

Zafascynowana tańcem od najmłodszych lat. Wieloletnia współpraca z grupą tańca nowoczesnego upewniła ją w przekonaniu, że taniec to jej największa pasja. Z biegiem lat pokochała również fitness. Chcąc połączyć obie specjalności wybrała się na kursy: Zumba®, Zumba Sentao®,Zumba Toning® oraz Zumba Kids®, które ukończyła pozytywnie zdobywając certyfikaty. Jej specjalizacją są zajęcia wzmacniające, a w szczególności treningi TRX®. Wiola regularnie uczestniczy w licznych konwencjach oraz warsztatach, zdobywając cenną wiedzę, którą dzieli się z uczestnikami podczas zajęć.