Fundacja Akademia Sportu Strefa Ruchu Książenice

Organizator

Fundacja Akademia Sportu Strefa Ruchu Książenice
Telefon
22 720 02 12
Email
fundacja@strefaruchuksiazenice.pl

Lokalizacja

Strefa Ruchu Książenice
ul. Młodości. 6 05-825 Książenice

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!

Data

Cze 09 2019 - Paź 30 2019

Czas

10:00 - 22:00

Koszt

bezpłatne

„Strefa Niepodległego Sportu”

Już 9 czerwca o godz. 10:00 otworzymy wystawę „Strefa Niepodległego Sportu”. Wystawa będzie ogólnodostępna w naszym obiekcie do 31 października br. w godzinach otwarcia klubu.

Odzyskanie niepodległości przez Polskę było nie tylko szansą, ale i wyzwaniem. Odbudować, a raczej tworzyć od nowa, trzeba było wszystkie dziedziny życia codziennego: gospodarkę, siły zbrojne, kulturę i naukę. Pojawił się także nowy aspekt: sport. Ta nowa dla Polaków dziedzina szybko zaczęła dostarczać wzruszeń i dumy w tworzonym na nowo kraju.

Celem wystawy „Strefa Niepodległego Sportu” jest przybliżenie postaci związanych z rozwojem polskiego sportu w okresie II Rzeczpospolitej. Poznacie wybitnych sportowców XX-lecia międzywojennego oraz dyscypliny sportowe rozwijające się w Niepodległej Polsce.

Wystawa powstała we współpracy z pracownikami Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Legii Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz osób prywatnych.

Wystawa jest realizowana w ramach projektu Pionierzy Polskiej Niepodległości. Sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017/2022.

ZAPRASZAMY!

WSTĘP WOLNY!

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *